Co oznacza wynik badania macicy 39-latki?

Wynik badania Histopatologicznego. 1.Fragmenty błony śluzowej tarczy szyjki macicy z cechami LSIL i wykladnikami infekcji HPV. 2.Fragmenty błony śluzowej kanału szyjki macicy w stanie epidermizacji. 3.Fragmenty błony śluzowej trzonu macicy w późnej fazie wzrostowej. Chciałabym się dowiedzieć, co to oznacza, bardzo się boje i liczę na szybka odpowiedz, dziekuje. Dodam ze mam 39 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

W obrazie są obecne nieprawidłowe komórki, które same w sobie nie oznaczają raka, ani żadnego pważnego stanu, ale mogą mieć one w przyszłości zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Datego z takim wynikiem proszę się udać do ginekologa, który zaplanuje dalszą kontrolę.