Co oznacza wynik wycinka skóry?

Co oznaczać może wynik badania histopatologicznego: fragment skóry pokryty akantonicznie rozrośniętym naskórkiem z akantolizą śrónaskórkową oraz obecnym na powierzchni strupem. w skórze właściwej pasmowaty przewlekły naciek zapalny z domieszką granulocytó. Obraz może odpowiadać pęcherzycy, w celu potwierdzenia konieczny jest wycinek ze zmian świeżych.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania wskazuję na pęcherzycę. Jest to przewlekła choroba skóry o podłożu autoimmunologicznym. Nie jest to jednak pewne, konieczne będzie powtórzenie badania. Wynik powinien ocenić Pani lekarz, który prawdopodobnie skieruje Panią na powtórne badanie i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!