Co oznaczają te suche zmiany skórne?

Witam mam problem ze skórą na dłoniach. Zaczęło się od niewinnego "placka " przy kciuku gdzie skóra zrobiła się sucha i zaczęła schodzić w kształt "okręgu " jednak rozniosło mi się to na całą dłoń. Skóra wygląda jak u znacznie starszej osoby (mam 20 lat). Skóra jest mocno czerwona i prawie na całej dłoni pojawiają się jakby przezroczyste pęcherzyki wypełnione jakimś płynem po czasie pękają albo przy drapaniu. Teraz pojawia mi się to na drugiej dłoni. Byłam u dermatologa już miałam 4 maści sterydowe przepisane i leki na alergie gdzie nigdy nie miałam alergii, a żadne z powyższych metod leczenia nie poskutkowało. Męczę się tak już od lutego tamtego roku dłonie okropnie swędzą jest masa bąbli, a gdy dochodzi do tego, że przezroczyste bąble z płynem znikają i skóra zaczyna się "goić" to goi się tylko do takiego stopnia gdzie bąble zanikają skora stara się zlepić ale nie umie się zregenerować tylko pęka jest napięta i nie odrasta nowy naskórek tylko powtarza się to samo. Dodam, ze nie wiem czy to moze cos miec wspolnego ale podczas miesiaczki mam najwiekszy wykwit bąbli jak i suchej krwawiacej i pekajacej skóry. A gdy miesiaczka sie konczy skora sie poprawia ale puchnie i jest sucha tak jak pisalam powyzej nie umie sie do konca zregenerować. Bardzo proszę o radę co robić.

Równocześnie warto wziąć pod uwagę chorobę Duhringa, czyli zapalenie skóry związane z nietolerancją glutenu (tzw. skórna postać celiakii). Warto rozważyć wykluczenie produktów zawierających gluten z diety i dalszą obserwację zmian.