Co robić z takim owłosieniem w nosie?

Dzień dobry, jestem brunetką mam problem z pojedynczymi wystającymi czarnymi włoskami na chrząstce nosowej, przez co nie czuje się z tym komfortowo, czy jest możliwość usunięcia owych włosków trwale laserowo u trychologa bądź dermatologa? Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dziękujemy za zadanie pytania na naszej stronie.

Owłosienie w nosie pełni ważną funkcję – chroni przed wnikaniem do organizmu wirusów, bakterii czy grzybów, ale też zanieczyszczeń, kurzu, pyłu. Rozumiemy jednak, że ze względów estetycznych chcemy czasem po prostu pozbyć się włosków.

Istnieją sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia w nosie, należy jednak pamiętać przy tym, aby wybierać takie metody, które nie uszkodzą, podrażnią zbyt mocno błony śluzowej. Włoski można usunąć domowym sposobem, np. przyciąć nożyczkami, jednak jest to sposób do częstego powtarzania. Metoda laserowa sprawdza się na dłużej, jeśli jednak zdecyduje się Pani na to rozwiązanie, warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, ponieważ łatwo podczas zabiegu uszkodzić śluzówkę nosa. Wcześniej osoba przeprowadzająca zabieg, powinna ocenić, czy może Pani się poddać laserowemu usuwaniu włosków, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.

Więcej informacji o zaletach i wadach depilacji laserowej można znaleźć pod linkiem:

https://uroda.abczdrowie.pl/depilacja-laserowa-fakty-i-mity

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.