Dlaczego zdrętwiał mi palec?

Szanowni Panstwo, Od wczoraj zdretwial mi opuszek palca, po podniesieniu upuszczonego w sklepie przedmiotu na podloge. Po powrocie do domu umylam rece ale uczucie zdretwienia nadal sie utrzymuje. Dzisiaj ponownie odkazilam rece. Co jeszcze moge zrobic?
KOBIETA, 29 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że pojawiło się drętwienie palca. Minęło już trochę czasu, a ono jednak dalej się utrzymuje. Wydaje się, że taka sytuacja wymaga obserwacji oraz ewentualnie, w przypadku braku poprawy, kontaktu z lekarzem.

Zanim jednak uda się Pani do lekarza, to może Pani wprowadzić kilka elementów do codziennego funkcjonowania, które pozwolą odciążyć palec oraz pozwolą na jego regenerację. Szczególnie warto unikać intensywnych ruchów. Ponadto można także to miejsce masować czy zastosować kompresy bądź moczenie w ciepłej wodzie, aby rozluźnić mięśnie. Jeśli nie przyniosą one poprawy, to trzeba będzie jednak udać się do lekarza.

Taki objaw może mieć związek z problemem neurologicznym, który będzie wymagał dokładniejszej diagnostyki. Zachęcamy zatem do podjęcia działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.