Co to są inhibitory COX-2?

Co to są inhibitory COX-2 i jak się nazywają te, które można nabyć w aptece?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Inhibitory COX-2 to leki, które selektywnie blokują cyklooksygenazę drugą. COX 2 pojawia się natomiast w komórkach na skutek bodźców zapalnych lub stresu fizjologicznego. Są to takie preparaty jak celekoksyb, rofekokcyb, waldekoksyb oraz nimesulid.