Czy można tak łączyć Rampril?

Dzieńdobry mam pytanie czy stosując rampril na obniżenie ciśnienia 2.5mg mozna laczyc raz w tygodniu z połowa tabletki tadalafil lub sildenafil?
MĘŻCZYZNA, 53 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań, musi Pan jednak uważać, żeby nie doszło do nadmiernego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Wobec tego sugeruję mierzenie ciśnienia przed przyjęciem tadalafilu lub sildenafilu i w przypadku istotnego zmniejszenia wartości należy rozważyć pominięcie danego dnia ramiprilu.