Leczenie nadciśnienia i złe samopoczucie po spadku ciśnienia

Mam 52 lata i leczę się od kilka lat na nadciśnienie. Dziś źle się czuje a ciśnienie spadło na90/52. Co jest tego przyczyną,

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Przyczyną złego samopoczucia jest najprawdopodobniej zbyt duże obniżenie ciśnienia. Czy dokonuje Pani pomiarów ciśnienia tętniczego regularnie? Jakie są jego wartości? Czy nie przyjęła Pani zwiększonej dawki leków w dniu wspomnianego pomiaru? Jeśli niskie wartości ciśnienia występują częściej, zalecam wizytę u lekarza, który prowadzi Pani terapię. Wobec opisanej sytuacji zmodyfikuje on dawki leków.
Pozdrawiam.