Leczenie nadciśnienia i złe samopoczucie po spadku ciśnienia

Mam 52 lata i leczę się od kilka lat na nadciśnienie. Dziś źle się czuje a ciśnienie spadło na90/52. Co jest tego przyczyną,
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Skutki nadciśnienia tętniczego

Brak podjęcia działań leczniczych w związku z wystąpieniem nadciśnienia tętniczego może powodować nieodwracalne i ciężkie powikłania. Nie należy bagatelizować wystąpienia zbyt dużego ciśnienia ? z jakich powodów, wyjaśnia dr Piotr Gryglas.

Judyta Samul-Jastrzębska
60 poziom zaufania

Witam.
Przyczyną złego samopoczucia jest najprawdopodobniej zbyt duże obniżenie ciśnienia. Czy dokonuje Pani pomiarów ciśnienia tętniczego regularnie? Jakie są jego wartości? Czy nie przyjęła Pani zwiększonej dawki leków w dniu wspomnianego pomiaru? Jeśli niskie wartości ciśnienia występują częściej, zalecam wizytę u lekarza, który prowadzi Pani terapię. Wobec opisanej sytuacji zmodyfikuje on dawki leków.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty