Co robić z takimi spadkami ciśnienia?

Dien dobry, jestem po zawale w 2011 roku i udarze niedokrwiennym w kwietniu 2021. Leczę się na nadciśnienie - biorę rano Prestilol 10/10 pół tabletki i Prestarium 5 -1 tabletkę, ponadto Brilique 90 dwa razy dziennie. Polocard 75 rano, Setal 35 dwa razy dziennie i Atrox 40. Ciśniennie rano w granicach 145/80- 135/75. Potem spada mi do około 125/75. Raz dziennie ciśnienie spada mi do 97/59, 99/67, 92/62. Dzisiaj w południe miałem 112/66 i potem spadło mi o godzinie 16 do poziomu 91/53. Po 10 min jazdy na rowerze stacjonarnym 130/64. Czy takie spadki są niebezpieczne i o czym świadczą
MĘŻCZYZNA, 67 LAT 3 miesiące temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Osoby, które przeszły takie schorzenia, jak: zawał serca oraz udar niedokrwienny wymagają stałego leczenia. Terapia ta polega na przyjmowaniu odpowiednich preparatów leczniczych oraz właściwej diecie i zmianie sposobu życia.

Przyjmowane przez Pana leki wpływają na ciśnienie krwi poprzez jego bezpieczne obniżenie. To bardzo ważny fakt, żeby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Ciśnienie tętnicze osób, które są leczone na nadciśnienie powinno wynosić poniżej 140/90 mm Hg.

W przypadku, kiedy spadki ciśnienia będą duże, czyli poniżej 110 mm Hg (przy ciśnieniu skurczowym) i takie sytuacje będą się powtarzały przy tym zestawie leków, to należałoby skonsultować to lekarzem kardiologiem. Specjalista ustali przyczynę takich częstych spadków ciśnienia i prawdopodobnie przekształci obecną kurację. Prawdopodobnym jest, że dotychczas przyjmowane dawki leków mogły okazać się za duże.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze

https://portal.abczdrowie.pl/udar-mozgu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty