Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie ciśnienie jest dobre?

Witam mam ciśnienie 127/74 Czy jest dobre
KOBIETA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Przeszczepione serce - lepsze czy gorsze?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, według ustalonych norm dla ludzi w młodym wieku optymalne ciśnienie krwi powinno wynosić 120 mm Hg/80 mm Hg. Oczywiście jest to wartość uśredniona, lecz zdecydowanie mieści się Pani w tych normach.

Normy odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/cisnienie-tetnicze-charakterystyka-normy-niedocisnienie-nadcisnienie.

Ponieważ wysokość ciśnienia tętniczego krwi jest również podyktowana osobniczymi predyspozycjami, to w ustaleniu prawidłowej dla Pani wartości ciśnienia istotne jest również samopoczucie towarzyszące Pani i ewentualnie dolegliwości.

Proszę również zwrócić uwagę na wysokość pulsu, a także pamiętać o kilku zasadach, które sprawiają, że wynik pomiaru nie jest przekłamany. Więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/cisnienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy