Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie ciśnienie synka jest prawidłowe?

Witam mój synek 8 lat ma ciśnienie o godz 10 rano 79x40 puls 81- czy jest prawidłowe?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT 5 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

u dzieci do 8. roku życia pomiar ciśnienia krwi powinien wskazywać około 110/75 mm Hg, co jest wartością niższą niż u zdrowych, dorosłych osób, ale z kolei dzieci mają zazwyczaj wyższy puls – nawet w granicy 100 uderzeń serca na minutę. Z normami może Pan zapoznać się w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/cisnienie-tetnicze-charakterystyka-normy-niedocisnienie-nadcisnienie.

Niskie ciśnienie krwi zdarza się u dzieci, nastolatków i osób o niewielkiej masie ciała, natomiast mimo wszystko sugerowałabym skonsultowanie się z pediatrą. Konieczne jest odniesienie tej pojedynczej wartości do ogólnego stanu zdrowia dziecka. Warto również monitorować wskazania ciśnieniomierza przez pewien czas – na przykład okres 1-2 tygodni, codziennie o tej samej porze, by ustalić faktyczną średnią wartość pomiaru.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy