Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

optymalne ciśnienie krwi u dorosłych osób wynosi około 120/80 mm Hg. Niewielkie odchylenia od tej normy nie muszą być niepokojące, niemniej jeżeli ciśnienie, o którym Pani wspomina, utrzymuje się stale bądź też nie jest to jednostkowy przypadek, to koniecznie powinna Pani zgłosić się do lekarza.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/cisnienie-tetnicze-charakterystyka-normy-niedocisnienie-nadcisnienie.

Warto skonsultować się z internistą – może zalecić prowadzenie dzienniczka, w którym konieczne będzie odnotowywanie pomiarów ciśnienia krwi przez określony czas lub skieruje Panią bezpośrednio do kardiologa, który zleci EKG serca oraz być może badanie holterem.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszych materiałach: https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie-tetnicze oraz https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-puls.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty