Czy częste picie alkoholu przez partnera może jakoś wpływać na ciążę?

Dzień dobry, Proszę mi powiedzieć jak na ewentualną ciążę ma wpływ sytuacja, kiedy partner pije przez tydzień po 0,5 litra wódki, a potem przez trzy miesiące nie pije. Ostatnio pił tydzień i po tygodniu od tej sytuacji mogło dojść do zaplodnienia. Dziękuję.

Szanowna Pani, nie ma to wpływu na rozwój ciąży, ale na pewno ma wpływ na zdrowie partnera. Problem jest ewidentny