Czy powinnam się martwić taką sytuacją?
Witam. Rok temu poroniłam w 6 tygodniu. W tym roku ostatnią miesiączkę miałam 22.03. O parę dni (4-5 dni) przesunęła mi się owulacja. Czytałam, że to możliwe i stało się mi to pierwszy raz. Przed zrobieniem testu przez jeden dzień miałam powiększone węzły chłonne szyjne. Test ciążowy pozytywny. Beta hcg 230. USG wykazało białą plamkę o wielkości 2mm a ciałko wokół 12mm (Ginekolog powiedziała, że 12 mm to mało bo powinno być z 18 ale jest na granicy)Wizytę mam we wtorek ale denerwuję sie, że sytuacja z poprzedniego roku może się powtórzyć.

KOBIETA, 25 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
rozumiemy, że obawia się Pani powtórzenia sytuacji z przeszłości, ale nie ma sensu martwić się na zapas. Pozytywny wynik testu ciążowego, poziom hormonu beta-HCG oraz wizyta u ginekologa potwierdziły ciążę. Gratulujemy!
Teraz proszę się skupić na pozytywnym myśleniu i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Poronienia na wczesnym etapie ciąży zdarzają się, ale nie oznacza to, że sytuacja ta będzie się powtarzała. Proszę stosować się do zaleceń ginekologa i być dobrej myśli. Trzymamy mocno kciuki, żeby było dobrze.
Pytania innych użytkowniczek można znaleźć poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-badania-usg-i-strach-przed-kolejnym-poronieniem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-przypadku-strachu-przed-poronieniem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-uchronic-sie-przed-poronieniem.