Czy możliwa jest ciąża w takiej sytuacji u 27-latki?

Dzień dobry, 25 sierpnia wyszedł mi pozytywny test ciążowy, parę dni później dostałam brązowego plamienia ze skrzepami. Na obrazie Usg brak widocznego zarodka, jedynie ciałko żółte w lewym jajniku. Endometrium grubości 19mm, wynik beta 639, dwa dni później na kontroli wciąż brak zarodka, endometrium 15mm, poziom beta 233. Czy jest szansa na rozwój ciąży, czy przesądzone jest poronienie? Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brak widocznego zarodka na badaniu ultrasonograficznym może być zwiastunem różnych sytuacji, włączając w to zarówno zbyt wczesny etap ciąży, jak i niestety potencjalne poronienie. Ciałko żółte w jajniku może być pozostałością po pękniętym pęcherzyku, z którego wydostała się komórka jajowa podczas owulacji.

W sytuacji, w której poziom beta-hCG maleje, a zarodek nie jest widoczny na obrazie USG, istnieje niestety ryzyko, że może dojść do poronienia. Jednakże tylko lekarz, mając dostęp do pełnej historii medycznej oraz wyników badań, będzie w stanie dokładnie ocenić sytuację i zaproponować dalsze kroki.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-beta-hcg-czy-jest-jeszcze-nadzieja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.