Czy możliwe jest, że mimo owulacji nie będzie okresu w tym cyklu?

Mam cykle 30-32 dni. W 4 dniu po braku okresu wykonałam beta hcg- wynik negatywny. Po 9 dniach braku okresu wybrałam się do ginekologa aby sprawdzić co się dzieje. Lekarz stwierdził, że mam endometrium 12mm i jest ciałko żółte- znak że była owulacja. Nie wykluczył ciąży i kazał poczekać tydzień jeśli nie wystąpi miesiączka to powtórzyć beta hcg. Miesiączki nie mam już drugi tydzień. Czy możliwe jest, że mimo owulacji nie będzie okresu w tym cyklu? Czy raczej jest szansa na ciążę? Wiem, że może nie być miesiączki jeśli nie było owulacji ale czy możliwa jest sytuacja odwrócona? Termin drugiego beta hcg przypada za dwa dni, jednak wcześniej (po 11 dniach braku okresu) wykonałam test z moczu i był negatywny.
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

owulacja jest procesem, w którym dojrzewająca komórka jajowa jest uwalniana z jajnika i może zostać zapłodniona. W przypadku, gdy występuje owulacja, ale nie dochodzi do poczęcia, może to wpłynąć na regularność cyklu menstruacyjnego. W tej sytuacji może wystąpić opóźnienie w wystąpieniu miesiączki.

Jeśli miesiączka nadal nie nadejdzie, powinna Pani wykonać planowo test ciążowy i w przypadku kolejnego negatywnego wyniku, udać się do ginekologa. Wykona on bardziej szczegółowe badania i będzie w stanie znaleźć przyczynę braku menstruacji.

Do przyczyn nieregularnego okresu zaliczamy zmiany hormonalne, stres, zaburzenia tarczycy czy inne problemy zdrowotne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.