Dlaczego b-HCG słabo przyrasta?
Jestem we wczesnej ciąży. Lekarz nie podał w ktor tygodniu. Z moich wyliczeń wynika że 4-5, ale to tylko moje wyliczenia. W badaniu usg widoczny zarodek bez echa serca. Lekarz zlecił beta hcg ci 2 dni. Pierwszy wynik to 28145.42, wynik po 48h to 41900.53. Lekarz mówi że nie jest źle, ale mimo wszystko przyrost jest niski. Powinnam zacząć się martwić?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nie ma powodów, aby martwić się na zapas. Proszę być dobrej myśli i wierzyć w to, że ciąża będzie rozwijała się prawidłowo.
Skoro lekarz powiedział, że nie jest źle, to należy się tego trzymać. Czasem przyrosty hormonu beta-HCG nie są książkowe, a mimo to ciąża rozwija się. Póki co jest Pani na bardzo wczesnym etapie ciąży, więc hormon nie będzie bardzo wysoki. Ważne, że stale rośnie.
Należy czekać i wierzyć, że będzie dobrze. Trzymamy za Panią kciuki!
Poniżej wklejamy link do artykułu, w którym opisane są poziomy hormonu beta-HCG w poszczególnych tygodniach ciąży:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.