Czy mogę zastosować zamiennik Reseligo?

Do tej pory przyjmowałem Zolander La 10.8 /prawie 1.6 roku/ ,jest bardzo drogi ,czy mogę zastosować zamiennik Reseligo 10.8 jest dużo tańszy ,a ja jestem cienkim emerytem ,a wiec Ryszard

Szanowny Panie,

Doskonale rozumiem potrzebę znalezienia tańszego odpowiednika drogiego leku - perspektywa możliwości zaoszczędzenia sporej kwoty przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na stan zdrowia zdecydowanie jest kusząca.
Chcialabym jednak zachęcić Pana do poszukania odpowiedzi na to pytanie w trakcie osobistej rozmowy z Pana lekarzem. W celu dobrania prawidłowego zamiennika leku oraz jego odpowiedniego dawkowania najlepiej będzie skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który zna Pana historię leczenia.
Zachęcam do kontaktu ze swoim lekarzem rodzinnym lub innym lekarzem, który wypisał Panu Zolabder La 10.8
Warto zawsze wspomnieć lekarzowi o swoich watpliwościach związanych z ceną leków i zapytać o tańsze zamienniki. Informacje takie znajdzie Pan również w aptece - zazwyczaj dostępne tam są informacje o dostępnych na rynku zamiennikach leków.
Nie mniej jednak zdecydowanie polecam bezpośredni kontakt z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji związanej ze zmianą stosowanych leków. Warto, by taka informacja znalazła się tez w Pana kartotece.

Życzę powodzenia

Dzień Dobry Panu,

Na Pana pytanie może odpowiedzieć lekarz prowadzący Pana, myślę, że nawet telefonicznie, bo zna Pana.

Serdeczności,
irena.nielnik.madej@gmail.com