Jak radzić sobie z agresją ze strony męża?

Witam. Moje pytanie dotyczy agresywnego meza. Maz ciagle za wszystko mnie krytykuje.Wedlug niego nie umiem gotowac,sprzatam niby tylko kiedy jego rodzice maja przyjsc,do niczego sie nie nadaje ,bez niego skonczylam bym na dnie jak mowi. Ostatnio nie chcialam zeby zaprosil swojego kolege bo ten ma bardzo radykalne poglady,wiec wypchbal mnie z pokoju i powiedzial ze jak jeszcze raz powiem cos na jego kolege to wezwie policje.Zreszta policja straszy mnie regularnie.Nie potrafi rozmawiac z dzieckiem.Ostatnio kiedy zwrocilam mu uwage zeby tlumaczyl dziecko dlaczego nie wolna zeby maly pompowal sam balony ustami ,zlapal wszystkie balony i porwal na oczach dziecka a na mnie zaczal krzyczec zebym sie nie wtracala. Chcial isc z dzieckiem do parku,kiedy szykowalam dla malego wode i chrupki zaczal wrzeszczec ze wszystko musze komplikowac,trzasnal drzwiami i wrzeszczal ze to wszystko przeze mnie i poszedl do parku sam . Takich przykladow moglabym mnozyc. Boje sie czasami odezwac zeby mozna do dostal takiego "ataku"bo zajmuje mu kilka dni zeby sie uspokoil.Wszystko sie zaczelo jak wezwal policje w nocy na sasiadow i chodzil taki podkrecony chyba z tego powodu. Nie mam sily tkwic w takim malzenstwie.Prosze mi odpowiedziec na pytanie czy to jest forma przemocy psychicznej
KOBIETA, 44 LAT 4 tygodnie temu

Z tego co Pani opisuje, doświadczenia z mężem mogą być formą przemocy psychicznej. Krytykowanie, straszenie policją, niszczenie przedmiotów i krzyki to zachowania, które mogą być uznane za agresywne i manipulacyjne. Ważne jest, aby Pani wiedziała, że nie jest sama i istnieją organizacje oraz specjaliści, którzy mogą Pani pomóc.

Jeśli czuje się Pani zagrożona lub boi się o swoje bezpieczeństwo lub bezpieczeństwo dziecka, zalecam skontaktowanie się z odpowiednimi służbami, takimi jak policja lub organizacje zajmujące się pomocą ofiarom przemocy domowej. Może Pani również skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą czy interwentem kryzysowym, aby omówić swoje trudne doświadczenia w relacji z mężem i uzyskać dla siebie wsparcie.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.