Przemoc ze strony partnera

Mój chłopak ciągle się po mnie wyżywa, obraża mnie ciągle mówi że mało zarabiam chociaż wcale tak nie jest, ma problem jeżeli mam jakiś dzień wolny (prowadze domową gastronomię i zdarza się że czasem nie mam tyłu zamówień) ciągle się wykrzywią nawet w sklepie kiedy robimy zakupy. Zaciska zęby że złosci. Chodzi po domu i dogaduje pod nosem różne rzeczy żeby mnie zdenerwować czy urazić. Nie pomaga mi wogole w domu a na dodatek wogole nie szanuje mojej pracy w domu ani zarobkowej ciągle mówi że on i tak więcej zarabia. Mieszkamy za granicą i naprawdę mam tego dość dostaje ataków agresji po całotygodniowym zaczepianiu przez niego. Chciałam mu pomóc bo wiem że ma gorszy czas ale już nie daje rady. Dochodzi nawet do popychania czy szarpania on twierdzi że to nie jest przemoc. Do psychologa ani lekarza nie chce iść. Proszę o poradę.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, przemoc w relacji partnerskiej jest poważnym problemem, który nie powinien być bagatelizowany. To, co Pani opisuje, wskazuje na różne formy agresji – zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Ważne jest, by wiedzieć, że żadna forma przemocy nie jest akceptowalna i zasługuje Pani na szacunek oraz bezpieczeństwo.

Chociaż rozumiem, że chciała Pani pomóc swojemu partnerowi i być dla niego wsparciem w trudnym czasie, Pani zdrowie fizyczne i emocjonalne jest najważniejsze. Jeśli zaczynają pojawiać się zachowania agresywne, takie jak popychanie czy szarpanie, to jest to przemoc i należy to traktować bardzo poważnie.

Wspomniała Pani, że mieszkacie za granicą, być może są tam organizacje oferujące wsparcie dla osób doświadczających przemocy domowej. Zdecydowanie zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów, którzy mogą zapewnić profesjonalne wsparcie i poradnictwo.

Proszę pamiętać, że dbanie o siebie i swoje bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Decyzja o poszukiwaniu pomocy i ewentualnym opuszczeniu toksycznego środowiska jest trudna, ale może być kluczowa dla Pani dobrego samopoczucia i przyszłości.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.