Nerwowość i agresja ze strony babci

Moja babcia jest osobą bardzo nerwową i prawdopodobnie chorą. Zapomina, potrafi uderzyć za nic, zostawia włączony gaz, myśli o samobójstwie, czasami wydaje się jej że kogoś widziała, a tak naprawdę byłyśmy w domu same. W jednej chwili jest aniołem, a w drugiej wyzywa mnie od najgorszych, ma nadciśnienie. Raz nawet chciała mnie zranić nożyczkami. Co dzień rano budzi mnie pięściami, ciągnie za włosy, krzykiem. Nie wiem co mam robić, pod żadnym pozorem nie chce się leczyć. Gdzie się udać po pomoc?

to czego Pani doświadcza to przemoc, tkwienie w takiej sytuacji jest dla Pani cierpieniem i czyni Pani zycie bardzo trudnym. Rozpoczęłabym od wizyty na policji - tam sa ludzie szkoleni z zakresu pomocy w przemocy domowej. ta droga interwencji otworzy rodzinie możliwość leczenia babci. Inna droga jest niebieska linia strona: http://www.niebieskalinia.pl/.
Serdecznie pozdrwiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Wezwać Pogotowie w chwili napaści czy agresji takiej o jakiej pani pisze. Niektórzy lekarze psychiatrzy świadczą prywatnie usługi domowe.
Magdalena Brabec

Witam, ponieważ jest Pani ewidentnie ofiarą przemocy domowej musi Pani przede wszystkim zadbać o siebie! Proszę wzywać pomoc (policja, pogotowie) przy każdej takiej sytuacji, należy uruchomić wszystkie dostępne procedury a wtedy łatwiej będzie można skierować Pani babcie na przymusowe leczenie. Niestety ale wygląda na to, że Pani babcia jest osobą poważnie chorą i nie da rady obejść się bez leków. A przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko jej, ale i Pani! Życzę wszystkiego dobrego i dużo siły :) Monika