Jak pomóc osobie, która gubi się we własnym domu?

kobieta 77 lat. pełna energi i zawsze gotowa wszyskim pomóc. Zaczeło się po Nowym Roku bólem głowy, okazało sie że to nerw trójdzielny. Dopiero trzeci lek trochę ulgi ale głowa nadal boli nawet z drugiej strony.Najgorsze jest to że ma straszne zawroty głowy, zapomina się i gubi w własnym domu. Żyje w innym czasie nie poznaje bliskich. Neurolog,psychiatra nie spotkali się z takim przypadkiem. Co możemy zrobić gdzie się udać? Najgorsza to ta bezsilność. To tak szybko postępuje. Pomocy

Dzień dobry,
Wydaje się, że w jednym czasie ujawniły się dwie choroby, jedną z nich jest zespół otępienny. Osoba ta wymaga diagnostyki neuropsychologicznej w celu oceny zaawansowania zaburzeń funkcji poznawczych oraz zapewne włączenia leczenia prokognitywnego.
Pozdrawiam