Interpretacja wyników TK po zawale serca

Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników tomografii mojej Mamy, która już czwarty tydzień leży w szpitalu po zawale serca. Czy zmiany te są odwracalne? Czy można ją jeszcze uratować? Uogólnione zaniki korowo podkorowe z wyraźnym poszerzeniem przestrzeni płynowych mózgowych oraz zbiorników podstawy. Bezcech obecności zmian o charakterze krwawienia wewnątrzczaszkowego, układ komorowy bez cech poszerzenia, pomieszczenia w jądrach podstawy widoczne są symetryczne niewielkie zwapnienia. Struktury kostne czaszki bez zmian!

Witam!
Aby oceniać wyniki badań obrazowych należy oceniać zawsze z całością obrazu klinicznego. Generalnie w przypadku takiego obrazu tomografii nie ma sytuacji zagrożenia życia i nie jest konieczne pilne wdrożenie leczenia. Opisane zmiany prawdopodobnie nie są odwracalne i mogą skutkować zespołem otępiennym. W tej sytuacji można stosować leki tzw. prokognitywne np. piracetam (nazwa międzynarodowa), które mogą poprawić funkcje poznawcze, zdolność koncentracji i skupienia uwagi. Proponuję skonsultować przedstawiony wynik z neurologiem. Pozdrawiam serdecznie!

Konieczna kompleksowa ocena stanu klinicznego : sprawności fizycznej i inteelktualnej, wydolności krazeniowej i oddechowej etc.
Unikać spadkó nadmiernych ciśnienia. Po zawale , z zaleceniami do Neurologa, ocena funkcji intelektualnych, testy neuropsychologiczne.