Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania tomografii komputerowej głowy.

Mam 50 lat. W badaniu tomografii komputerowej głowy jest opis: układ komorowy i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe nieznacznie poszerzone. Czy wynik ten jest dobry?

50 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W związku z tym, że nie posiadam informacji na temat przyczyny wykonania badania, prezentowanych objawów i dolegliwości, przeszłości pacjenta, nie jestem w stanie prawidłowo zinterpretować tego wyniku.

Równomierne poszerzenie układu komorowego i przestrzeni płynowych okołomózgowych (bez cech zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego) wskazują w zdecydowanej większości przypadków na zaniki korowo-podkorowe. Są to zmiany związane z wiekiem, mogące z czasem prowadzić do deficytów w zakresie m.in. funkcji poznawczych i demencji starczej. Nie są to niepokojące zmiany, tak czy inaczej, proponuję zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego, celem przedsięwzięcia odpowiednich dalszych działań diagnostycznych i leczniczych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy