Torbiel pajęczynówki i zaniki pamięci

Dlaczego istnieje tzw. krzywa zapominania i co można na to poradzić? stwierdzono mi w głowie torbiel pajęczynówki/szyszynki już nie pamiętam, ale wiem, że to guz co na to można poradzić? poza tym mam zaniki pamięci, a mam młody organizm 26 lat i bardzo duże trudności w nauce niestety, słabą pamięć co mogę z tym zrobić? chce mieć bardzo dobrą pamięć, a taka nie jest proszę o konkrety. M26
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Diagnostyka i leczenie przez internet to chyba nie jest dobry pomysł, a na pewno mało skuteczny.
Naprawdę chce się Pan diagnozować i leczyć a podstawie 3 zdań

Torbiel pajęczynówki a guz szyszynki to dwie różne zmiany i inaczej się z nimi postępuje.

"Problemy z pamięcią" mogą mieć wiele przyczyn. Na początek proszę udać się do neuropsychologa i zrobić obiektywne badanie pamięci.
To co Pan nazywa pamięcią to są funkcje poznawcze, na które składa się wiele elementów, a i sama pamięć dzieli się na wiele rodzajów.

Dobry psycholog zróżnicuje czy ma Pan rzeczywiście zaburzenia funkcji poznawczych i jakiego rodzaju ; a od tego zależy dalsze postępowanie i diagnostyka czy też są to np objawy nerwicy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy