Czy można zwalczyć tłusty łupież powodujący łysienie?

Witam, mam na imię Andrzej, mam 28 lat i od dłuższego czasu mam tłusty łupież, co powoduje wypadanie moich włosów. Łupież jest koloru białego i mam wrażenie, że jest bardzo silnie przytwierdzony do głowy, a gdy próbuję go wydrapać, to za każdym razem wraz z nim wyciągam włosy. Byłem już u kilku dermatologów i stosowałem się do ich zaleceń, ale niestety nic nie pomogło. Łupież ciągle powraca, a włosy już po jednym dniu od umycia mam tłuste. I zaczynam łysieć. Włosy są bardzo cienkie, a podczas każdego mycia jest ich dość sporo w wannie. Czy można się z tego w jakiś sposób wyleczyć?Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Łupież tłusty niestety bardzo często nawraca. Mimo to chorobę należy leczyć, gdyż może być przyczyną łysienia. W przebiegu choroby może dojść do trwałego wyłysienia. Prawdopodobnie przyczyną dolegliwości jest infekcja grzybicza.
W leczeniu stosowane są płyny, szampony  i kremy przeciwgrzybicze. Konieczna jest ponowna wizyta u dermatologa i włączenie leczenia. Proszę również odpowiednio dbać o włosy - myć je w letniej wodzie, nie nadużywać preparatów do stylizacji, raczej unikać suszenia suszarką.

Pozdrawiam