Czy po przyjęciu tabletki "po" i pojawieniu się miesiączki można zacząć brać plastry antykoncepcyjne?

Witam! Ponad miesiąc temu zmuszona byłam do wzięcia tabletki "po", okres spóźnia mi się już ponad dwa tygodnie, jednak nie jestem w ciąży. W każdym razie, zastanawia mnie czy po przyjęciu tak dużej dawki hormonalnej bezpiecznym dla zdrowia jest rozpoczęcie stosowania plastrów antykoncepcyjnych, kiedy już okres się pojawi? Czy będę wtedy chroniona przed ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pierwsza miesiączka po przyjęciu tabletki 72h może się znacznie opóźnić. Jest to związane z olbrzymią dawką hormonów w niej zawartych, która często powoduje wystąpienie zaburzeń miesiączkowania. Jeżeli jednak krwawienie się pojawi, może Pani teoretycznie rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Przed rozpoczęciem tej formy antykoncepcji wskazana jest jednak wizyta u ginekologa, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do stosowania tabletek.

Pozdrawiam