Czy po zabiegu mikrodermabrazji wykonuje się zabiegi z kwasami?

Witam, Czy po zabiegu mikrodermabrazji wykonuje sie zabiegi z kwasami? Byłam u kosmetyczki,(zabieg na plecy)zrobiła peeling,mikrodermabrazje i nałożyła kwas ktory strasznie piekł .. Po tym wszystkim nałożyła krem i leżałam z niedokładnie moim zdaniem wytartym kwasem bo wciąż piekło. Po zabiegu do końca dnia z pleców wydobywał sie płyn.Następnego dnia zobaczyłam ze plecy są jak "pocięte żyletką" i spalone.Kosmetyczka uważa ze zabieg prawidłowo wykonany, lekarz ze poparzenie.co robic?

Można wykonywać zabieg kwasowy po mikrodermabrazji - trzeba mieć jednak duże doświadczenie.
Polecam Pani zakup maści Solcoseryl i aplikowanie go kilka (3-4) razy dziennie. Objawy powinny szybko ustąpić ....a być może stan skóry Pani pleców jednak poprawi się po zabiegu.

Z poważaniem

Niestety kosmetyczki nie są uprawnione do wykonywania tak głębokich zabiegów złuszczających. Aby wykonać taki zabieg trzeba wiedzieć gdzie się jest co się robi i w jakiej kolejności robimy zabieg. Od lat apelujemy do Pacjentów w Stowarzyszeniu Lekarzy Medycyny Estetycznej o rozwagę i unikanie osób wykonujących takie praktyki. Przykro mi że coś takiego panią spotkało. Jeśli będzie Pani w Łodzi pomogę w leczeniu

Po mikrodermabrazji raczej nie stosuje się dodatkowych zabiegów, które powodują drażnienie skóry. Skóra po takim zabiegu już pozbawiona części naskórka, a więc jest bardziej wrażliwa. W tej chwili proszę czekać aż naskórek się odbuduje. Może Pani stosować żel z arniką albo solcoseryl. Dostępne w każdej aptece.