Czy pomimo okresu moja dziewczyna może być w ciąży?

Witam,
moja dziewczyna dostała okres 5 dni po spodziewanym terminie, chcę podkreślić. że około 2 tyg. wcześniej zażyła tabletkę 72 po (podczas dni płodnych). Wtedy nie doszło do wytrysku, a tabletka została zażyta 35 godzin po stosunku.

Niedawno dostała lekko opóźnionego okresu, który trwał 5-6 dni. Miał on normalny przebieg, piszę to ze względu na to, że czytałem na forum, iż może być bolesny po zażyciu tabletki. W dniu spodziewanego okresu wykonała test ciążowy (10 dni po stosunku), wyszedł negatywnie.
Moje pytanie jest następujące: Czy pomimo tego okresu moja dziewczyna może być w ciąży? Czy po zażyciu tej tabletki jej cykl może być rozregulowany? Czy te krwawienie mogło nie być miesiączką, tylko krwawieniem wywołanym zażyciem tabletki?
Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
lek, który zażyła Pana partnerka zawiera dużą dawkę hormonów. Ma on wiele działań niepożądanych. Przede wszystkim może powodować krwawienia śródcykliczne oraz zaburzenia miesiączkowania. Zazwyczaj te działania niepożądane mają charakter przejściowy.
Krwawienia, którego dostała Pana partnerka najprawdopodobniej było opóźnioną miesiączką. Krwawienie nie wyklucza ciąży. Natomiast test ciążowy należy powtórzyć po tygodniu, ponieważ jego wyniki może być jeszcze niewiarygodny.

Pozdrawiam