Czy powinnam stosować lek Atywia Daily?

Szanowni Państwo, przez kilka lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne (6lat). W czerwcu 2023 przestałam, ponieważ jesteśmy z partnerem gotowi na dziecko. Przez pół roku nie udało nam się mimo licznych prób. Byłam ostatnio u ginekologa, który powiedział mi,że tak może być do dwóch lat po odstawieniu tabletek i nie trzeba żadnych badań dodatkowych robić. Przepisał mi tabletki ATYWIA DAILY tabletki powlekane 30mcg 2mg. I teraz moje pytanie, czy faktycznie powinnam je wykupić i przyjmować przez 3 miesiące?
KOBIETA, 28 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, w jakim celu zostały przepisane te tabletki. Atywia Daily są doustnym lekiem antykoncepcyjnym, co oznacza, że przyjmując je nie zajdzie Pani w ciążę. Zdaniem naszej ekspertki tabletki antykoncepcyjne nie powinny wpływać na osłabienie płodności.

Najlepiej więc dopytać lekarza o powody przyjmowania danych tabletek antykoncepcyjnych. Zazwyczaj badania w kierunku niepłodności są wykonywane po 12 miesiącach bezskutecznych starań.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/starania-o-dziecko-po-odstawieniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezskuteczne-starania-o-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/starania-o-dziecko-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.