Czy problemy z wypróżnianiem są spowodowane demencją?

Moja 95-letna matka choruje na demencję.Ma problemy z formułowaniem zdań, pamięcią i co najbardziej dokuczliwe dla opiekuna to wypróżnianie.Kończy posiłek i natychmiast kieruje się do toalety.Kał ma konsystencję pasty i jest oddawany 6-7 razy na dobę. Czy ten problem ma podłoże gastrologiczne,czy też jest nierozerwalnie związany z demencją ?. Lekarz POZ twierdzi,że to przypadłość związana z wiekiem , ale w przypadku mamy,pojawiła się kilka m-cy temu,nagle.Całe życie miała problemy z zaparciami

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto jest wykonać badanie kalu ogólne oraz w kierunku pasożytów. Proponuje udac się do gastroenterologa