Czy przyjmowanie tych leków obniża skuteczność antykoncepcji?

1)Czy przyjmowanie leków takich jak biseptol, acidolit i asecurin wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych Mercilon? Czy może obniżyć ich działanie? 2)Czy wypicie herbaty do której był dodany syrop z lipy obniża skutecznosc antykoncepcji?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Leki te nie powinny obniżać skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Syrop z lipy może osłabić ich działanie.