Czy tabletki już działają?

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne C****t. Jednak nie rozpoczęłam ich w 1 dniu miesiączki a przed okresem. Mam nieregularny okres. Czy tabletki działają antykoncepcyjnie od zażycia pierwszej tabletki? Czy działają jedynie jak się je rozpocznie brać prawidłowo? (tzn od pierwszego dnia okresu?) Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki będą działać jednak nie będą zabezpieczać przed ciążą od razu. Istnieje pewna możliwość wystąpienia owulacji w ciągu pierwszego tygodnia ich zażywania. Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze siedem dni regularnego zażywania. Po tym czasie tabletki powinny przejąć kontrolę nad układem hormonów płciowych w organizmie i nie dopuścić do owulacji, jeśli tylko będą regularnie zażywane.

W takim schemacie rozpoczęcia przyjmowania tabletek występuje też większa szansa na krwawienia śródcykliczne w ciągu brania pierwszych opakowań.

Pozdrawiam serdecznie!