Czy Trosicam obniża skuteczność antykoncepcji?

Witam, czy meloksykam zawarty w leku trosicam obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych mywy? Czy trzeba stosować dodatkową antykoncepcję?
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj leki takie jak meloksykam, nie mają wpływu na metabolizm hormonów zawartych w tabletkach antykoncepcyjnych. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych, ich skuteczność opiera się na dostarczaniu organizmowi określonej dawki hormonów, które regulują cykl menstruacyjny i zapobiegają owulacji. W tej sytuacji nie musi Pani stosować dodatkowej ochrony.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.