Czym jest żółtawy śluz w 27. tygodniu ciąży?

Witam, obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży. W 27 trafiłam do szpitala z zagrożeniem przedwczesnego porodu ze względu na skracającą się szyjkę i lekkie rozwarcie. Rozwarcie się cofnęło po zastosowanym leczeniu. Zostałam wypisana do domu z nakazem bezwzględnego leżenia i przyjmowania leków; nospy, asparginu i luteiny dopochwowej. Wczoraj i dziś zauważyłam, że wraz z resztą luteiny wydobywa się ze mnie żółtawy śluz. Przestraszyłam się, że to może czop śluzowy? Proszę powiedzieć, jak mam postępować. Wizytę kontrolną u ginekologa mam pojutrze. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma bólu brzucha, krwawienia czy skurczy, może Pani poczekać dwa dni do planowej wizyty. W razie niepokoju, nasilenia objawów sugeruję pilna kontrolę w izbie przyjęć ginekologicznej.