Dlaczego nie odczuwam apetytu i nie mogę przytyć?

Witam mam pytanie, od dłuższego czasu nie mogę przytyć, mam brak apetytu i potrafię bardzo mało zjeść przez cały dzień, a jak już zjem coś konkretnego to czuję w żołądku ścisk jak by był zapchany. Moja waga wynosi 67kg wzrost 180cm i jestem strasznie chudy. Ponadto mam Krzywice kości "kurza" i moja klatka jest zdeformowana, I od dłuższego czasu próbuje przytyć bez skutecznie, proszę o opinię oraz o pomocy przy kierunku do odpowiednich badań w celu znalezienia przyczyny. Dziękuję pozdrawiam.

Dzień dobry,

jeżeli zazwyczaj Pana porcje posiłków są małe to może Pan mieć uczucie pełnego żołądka. Jest to wówczas fizjologiczne. Przytycie jest długim i powolnym procesem, często trudniejsze od odchudzania się. Proszę się skontaktować z dietetykiem, który wskaże Panu prawidłowy sposób odżywiania się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Najpierw proszę należy iść do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania, a następnie do dietetyka celem ustalenia odpowiedniej diety dopasowanej do Pana potrzeb. Dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, mineralnych oraz witamin.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/