Fioletowe pajączki na nogach u 20-latki

Witam, mam problem z fioletowymi pajaczkami na nogach. Od dluzszego czasu mam bardzo widoczne pajaczki za kolanami (bardziej na lewej nodze). Czasami odczuwam bol 'jakby sciegna za kolanem w tym miejscu'. Mam dopiero 20 lat co wydaje mi sie dziwne bo zazwyczaj to dopada starsze kobiety. Mam slabsze naczynka na policzkach ale widac je dopiero pod lupa. Co moge z tym zrobic?Dodam ze biore tabletki antykoncepcyjne,moze to tez ma wplyw. Mama tez ma zylaki tylko ze o wiele gorsze. Mam isc do lekarza?

Witam można udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Lekarz obejrzy zmiany , być może będzie tzreba wykonać skleroterapię.Zalecam również noszenie rajstop przeciwżylakowych zakupionych w sklepie medycznym.

Dzień dobry,

Przede wszystkim zalecam konsultację u flebologa, czyli lekarza specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu chorób żył. Jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz wykona podczas konsultacji badanie USG Dopplera i w oparciu o jego wynik dobierze najodpowiedniejszą formę leczenia.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska