Gorączka i angina u 1,5-rocznego dziecka

Witam, moje półtoraroczne dziecko dostało w ubiegły wtorek gorączki. W środę byliśmy z nim u lekarza, stwierdził anginę ropną. Przepisał "Zinat" Do niedzieli nie było żadnej poprawy. Gorączka 38-39,5; brak apetytu, osłabienie. Pojechaliśmy do kolejnego lekarza, stwierdził, że to angina pęcherzykowa, opryszczkowa i zmienił antybiotyk na "Azitrolek", dodatkowo dał Hascovir w tabletkach. Gorączka jednak nadal się utrzymuje do 39,5. Jak długo może trwać taka gorączka u dziecka?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to przewidzieć. Przy skutecznym leczeniu powinna ona ustąpić w ciągu 2-3 dni rozpoczętej terapii. Zależy to od tego czy podjęte leczenie jest "trafione". Niestety bez badania nie mogę się odnieść co do decyzji terapeutycznych lekarzy.