Grudki ropne na twarzy a blizny

Witam. Mam pytanie, czy jeżeli nie wyciskam takich grudek ropnych na twarzy, nie drapie ich to, czy gdy stosuje maść differin na noc i tabletki tetralysal 300 mg po śniadaniu, to będę miała blizny? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Jeśli stosuje się Pani do zaleceń lekarza pod kątem terapii a do tego nie rozdrapuje zmian to nie ma powodów aby pojawiły się blizny.