Hiperogenne ognisko o cechach angiomyolipoma

w prawej nerce hiperogenne ognisko o cechach angiomyolipoma 12mm jak poprzednio oraz drugie ognisko o tym samym charakterze 24mm wskazana ocena w tk. w biegunie dolnym echo zlogu 4mm poszerzone kielichy mniejsze ponad 20mm w nerce lewej drobne złogi do 4mm czy to coś poważnego

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany o charakterze naczyniakomięśniakotłuszczaka. Jest to zmiana typu łagodnego. Wskazana jest weryfikacja za pomocą badania CT. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszym postępowaniem.