Jak leczyć anginę w ciąży?

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciazy w poniedziałek lekarz stwierdził u mnie angine ropna i przepisał Duomox 500 co 8 godz do dzis nie zauważyłam żadnej poprawy. Migdały są jeszcze większe i bardziej bolesne przez co prawie nic nie jem, podobnie wezly i uszy, temperatura waha sie od 37.6 do 39.3 na co zalecono mi apap do tegomam cały czas zatkane zatoki katar zupełnie nie chce slywac przez co muszę oddychać ustami co z kolei jeszcze bardziej wysusza bolace gardlo i spierzchniete usta. Nie wiem co robić proszę o pomoc.

Antybiotyk jaki może Pani stosować to również bezpieczne cefalosporyny, nie wiem jak długo już jest stosowany Duomox. W przypadku braku poprawy stanu ogólnego należy zgłosić się na kontrolę do lekarza POZ po 3 dniach