Jak leczyć kokcygodynię?

Pare dni temu stwierdzono u mnie kokcygodynie. Niestety niewiele wiem o tej chorobie(w internecie sa tylko jakies ogolne wziamnki), a z tego co sie dowiedzialam to dosc rzadkie schorzenie. Czy ktos moglby mi powiedziec jak sobie z tym radzic, skad to sie wzielo(nie przypominam sobie bym miala jakis uraz) i jakie sa szanse na poprawe. Mam 23 lata, bole nasiolne od ok 3 tygodni. Dostalam czopki diclofenac od lekarza(nawet pomagaja). Ale co dalej? Czy cale zycie jestem na nie skazana?

Witam Serdecznie
Bardzo często przyczyną problemu jest uraz ( ciężki poród, upadek lub uporczywe zaparcia ).
Może być również objawem zapalenia albo przeciążenia mięśnia guzicznego, mięśnia dźwigacza odbytu lub mięśnia gruszkowatego.Leczenie oipierać się może na farmakoterapii (leki przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie). Polecała jonoforezę i niezwłoczną konsultacje z lekarzem ortopedą.