Jak naprawić problem zaburzeń pamięci?

Witam , poszukuje porad, pomocy w celu problemu głównie z koncentracją i pamięcią. Mam 24 lata i głównym problemem, który towarzyszy mi niestety o wielu lat , odkąd pamiętam, są problemy z pamięcią i koncentracją. Kilka przykładów odnośnie problemu. - problemy z wysławianiem się - trudność budowania zdań podczas rozmowy jak i pisania - stany tzw. (Zawieszenia się) podczas rozmowy - problem skupienia podczas rozmowy , zapominanie słów , zdań w czasie rozmowy, która była przed momentem powiedziana.

Witam Pana
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia
Pan prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał
Pan jakieś stresujące sytuacje?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi
młodych najczęściej spowodowany jest
brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem
z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Problem ten może mieć zarówno podłoże psychiczne jak somatyczne. Proponuję na początek skonsultować się z neurologiem. Jeśli konsultacje te nic nie wskażą, proszę udać się do psychologa, który po osobistym kontakcie dobierze dla Pana ćwiczenia zwiększające efektywność procesów poznawczych. Pozdrawiam