Jak postępować w związku z wystąpieniem w rodzinie zakażenia bakterią Helikobacter?

Witam, Bardzo proszę o poradę. Mam w domu małe dzieci i chciałabym się dowiedzieć jak postępować w związku z wystąpieniem w rodzinie zakażenia bakterią helikobakter. Czy powinnam ograniczyć kontakt z osobami, które mają styczność z chorym, jaką podjąć profilaktykę i jaka jest zaraźliwość? z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma podstaw do podejmowania jakichkolwiek kroków profilaktycznych w odniesieniu do innych niż nosiciel Helicobater pyroli członków rodziny.