Jak postępować, żeby mąż znowu pokochał?

Witam,mąż mnie zdradzał przez rok chodził do prawdziwej i tak nazywanej tam przez Polaków,dziwki na zamku w Niemczech .Ona to wydała pisząc sms do niego jak był w kraju.On się nie przyznawał dalej.Przywiosłam go stamtąd do domu,mówił,że dla córki wróci,ale córka już wie,Tylko on po roku jest z nami,dwa nowe numery kom.jej podał,Życiem nie pokazuje ,że mu zależy.Duchowo jest tam,myślę,że dalej tam dzwoni.Jak postępować dalej,żeby on mnie pokochał znowu???????????

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe zmusić kogoś do uczuć, ani nie istnieją uniwersalne sposoby uzdrawiania związków.
Zachęcam, zarówno Panią, jak i oboje Państwa jako małżeństwo, przede wszystkim do świadomej refleksji swojego związku. Co Was łączy, co jest między Wami dobrego, z czego jesteście wspólnie dumni, co dobrego wspólnie stworzyliście, jakie Wasze plany i marzenia na przyszłość są podobne i możliwe do wspólnej realizacji... Ale także - co poszło nie tak, jakie były przyczyny i źródła kryzysu między Państwem i zdrady, jakie zmiany byłyby pożądane przez męża, a jakie przez Panią... A także - jakie znaczenie ma drugi związek męża, na ile jest w niego zaangażowany itp.
Zachęcam Panią lub oboje Państwa do osobistej konsultacji psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!

Nie ma sposobu, żeby zmusić drugą osobę do uczuć, do pokochania. Jeżeli mąż wybierze emocjonalne zaangażowanie w tamten związek, to taka będzie jego decyzja . To, co Pani może zrobić, to zaproponować mężowi wspólne spotkania z psychoterapeutą par, na których to spotkaniach będą mogli Państwo porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach wobec siebie i związku, o swoich potrzebach, oczekiwaniach itd. Żeby jednak takie sesje miały sens Pani mąż tak samo jak Pani, musi chcieć w nich uczestniczyć dla dobra Waszego związku. Jeżeli mąż się nie zgodzi, może Pani poszukać pomocy i wsparcia dla siebie. W takiej sytuacji zachęcam do indywidualnych spotkań z psychologiem/psychoterapeutą.

Witam. Czy warto? A po drugie proszę ubrać się w wystrzałową sukienkę, zrobić sobie fantastyczną fryzurę, zafundować sobie kosmetyczkę i masaż, pójść ze znajomą na tańce, do kina, na pogaduchy i plotki i zastanowić się czy szacunek w związku jest ważny? Pozdrawiam