Jak stosować lek?

Dostałam **** (syntetyczny progesteron) na wywołanie miesiączki. Chciałam zapytać o to, że jeżeli miesiączka się pojawi to od którego dnia znowu mam stosować tą luteinę, żeby miesiączka była regularna? Za ile dni po przyjęciu **** powinna pojawić się miesiączka, a jeżeli się nie pojawi czy to będzie oznaczać, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Preparat ten przyjmuje się zwykle od 15 do 25 dnia cyklu (czyli rozpocząć należy 15 dnia, licząc od pierwszego dnia miesiączki). Miesiączka powinna wystąpić w ciągu 7 dni od odstawienia. Jeśli krwawienie w tym czasie nie pojawi się, to bardzo możliwe,  że zaszła Pani w ciążę- radzę wykonać wtedy test.
Pozdrawiam serdecznie!