Jakie domowe sposoby na kaszel u dziecka?

Witam. Moje 4 letnie dziecko od 4 dni ma kaszel podchodzący pod krtaniowy, szczekający. Kaszel pojawia się szczególnie po przebudzeniu, w ciągu dnia zakaszle 4-5 razy. W nocy nie kaszle. Dwa dni temu byliśmy u lekarza przepisał clemastinum i calcium. Dziecko ma lekko podrażnioną krtań. Sama podałam jeszcze bioaron, tantum verde, junior angin w syropie i cholineks do ssania. stan dziecka nie uległ zmianie, nie jest żle ale odgłos kaszlu mnie nie pokoi. Jakimi domowymi sposobami pozbyć się kaszlu?

witam,
przede wszystkim można zadbac o nawilżenie powietrza w mieszkaniu. i wietrzenie pomieszczeń.
Ogrzewanie bardzo wysusza powietrze i stąd częsty suchy kaszel u maluchów.