Jakie kremy najlepiej stosować na widoczne zmarszczki na czole i w okolicach oczu?

Witam. Mam 30 lat. Moja cera jest sucha, poszarzała i są widoczne zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Jakie kremy najlepiej stosować? Proszę polecić skuteczne kremy do walki z tymi dolegliwościami.Pozdrawiam Asa

Witam,

Wybór kosmetyków odpowiednich dla Pani cery i dostępnych na naszym rynku jest ogromny. Jeśli ma Pani skórę wrażliwą i skłonna do podrażnień warto zdecydować się na kosmetyki apteczne np. Avene, La Roche-Posay, Bioderma,a najlepiej przez zakupem poprosić o próbkę w celu przetestowania czy dany kosmetyk nie powoduje reakcji uczuleniowej. Dobry efekt można uzyskać stosując również kosmetyki naturalne, posiadające certyfikaty ekologiczne np. Pat&Rub Krem na Dzień 30+ lub AA Eco krem przeciwzmarszczkowy oraz krem pod oczy i na powieki z tej samej serii.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

stosowane kremy mają raczej działanie prewencyjne i pomagające utrzymać dobrą kondycję skóry, natomiast aby zlikwidować już istniejące zmarszczki ich działanie jest za słabe.
Jeśli chce Pani poprawić kondycję skóry proponuje wizytę w gabinecie medycyny estetycznej,gdzie na podstawie Pani wyglądu będzie można zaproponować odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Dzień dobry,

Poza właściwą pielęgnacją domową, niezbędna jest również pielęgnacja gabinetowa. W momencie gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki warto wykonać kilka zabiegów intensywnie złuszczających.
Osobiście polecam mikrodermabrazję laserową - zabieg ten można wykonać zarówno na twarz jak i okolicę oka - dzięki czemu kompleksowo wygładzimy strefy dla Pani problematyczne.

Pozdrawiam