Jakie metody na bliznowca?

Blizna pół roku po operacji biodra w pewnym miejscu jest zgrubiala oraz w ciemnym kolorze. Czy żel heparynowy może pomoc na takiego bliznowca? Jakie inne metody?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli żel nie pomoże, a efekt estetyczny nie będzie dal Pani zadowalający można bliznowca wyciąć.

W pierwszej fazie wytwarzania blizny można używać kremów lub plastrów dedykowanych na blizny. Natomiast jeśli bliznowiec jest juz utrwalony najskuteczniejszmi metodami jego usunięcia są: ostrzykiwanie - polega na wstrzykiwanie w okolice blizny specjalnych preparatów, które "rozpuszczają" nadmiar nieprawidłowego kolagenu lub laseroterapia. Natomiast wycięcie to ostateczność, ponieważ nie gwarantuje pozbycia się problemu, może powstać w tym miejscu kolejna blizna, jeśli ma Pan taką skłonność.