Kiedy zażywać podane leki przy Helicobacter?

Witam, jeśli chodzi o kurację na helicobacter otrzymałem leki: 1) Amoksiklav (875mg 125mg) - 2 opakowania 28tabletek 2) Mesopral (40mg) - 2 opakowania 56tabletek 3) Dicoflor 60 20 kapsulek Zalecenia lekarza to: 1) Amoksiklav 2x1 tabletka przez 14 dni czyli rozumiem np. gdy wstanę o 6:30, poćwiczę zjem i mogę zażyć ? Drugą wieczorem po jedzeniu czy przed ? 2) Mosopral (chyba z tego co pamiętam 1 godzina po Amoksiklav, proszę o potwierdzenie czy to tak może być przyjmowane, żeby było optymal

Mesopral jest lekiem obniżającym wydzielanie kwasu solnego w żołądku i należy przyjmować go (najlepiej) 0,5h PRZED posiłkiem, Amoksiklav można przyjmować później, byle o stałych porach i z zachowaniem odstępu równo 12 godzin. Jednak przepisana Panu kuracja jest niezgodna z zaleceniami dot. eradykacji H.pylori - powinny być stosowane 2 antybiotyki (zazwyczaj amoksycylina i metronidazol). Chyba że lekarz zaproponował terapię sekwencyjną - najpierw leczenie 1 antybiotykiem, później drugim.